Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
02
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
01
Once More, My Darling

Once More, My Darling

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Plan B

Plan B

2021
×
Edit this entry  
02
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Barbie: Big City, Big Dreams

Barbie: Big City, Big Dreams

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Summer Fridays

Summer Fridays

2019
×
Edit this entry  
05
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
Edit this entry  
04
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Edit this entry  
02
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
18
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Arsène Lupin

Arsène Lupin

1932
×
Edit this entry  
10
Hallelujah, I'm a Bum

Hallelujah, I'm a Bum

1933
×
Edit this entry  
08
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Beauty for Sale

Beauty for Sale

1933
×
Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
23
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shopworn

Shopworn

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cat and the Fiddle

The Cat and the Fiddle

1934
×
★★★★
Edit this entry  
09
Secret Magic Control Agency

Secret Magic Control Agency

2021
×
Edit this entry  
09
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
Edit this entry  
05
Betty Boop for President

Betty Boop for President

1932
×
Read the review Edit this entry  
05
He Was Her Man

He Was Her Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Edit this entry  
25
The Heist

The Heist

2016
×
Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Edit this entry  
19
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
Read the review Edit this entry  
18
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Wes Anderson: From Above

Wes Anderson: From Above

2012
×
Edit this entry  
03
Wes Anderson: Centered

Wes Anderson: Centered

2014
×
Edit this entry  
03
Throat Notes

Throat Notes

2020
×
Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Edit this entry  
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
Edit this entry