• Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Mank

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Loving Neverland

  • After We Collided

    ★★★

  • Fight of Fury

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • For the Weekend

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Dolittle

    ★½

  • A Nasty Piece of Work

    ★★★

  • 1917

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Kill Chain

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Changeland

    ★★★½

  • Good Kisser

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Last Summer

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • After

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★★

  • Welcome Home

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • A Star Is Born

  • First Man

    ★★★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • My Teacher, My Obsession

    ★½

  • Escape Plan 2: Hades

  • Incredibles 2

  • Best F(r)iends: Volume 2

    ★½

  • Black Water

    ★½

  • BlacKkKlansman

  • MILF

    ★★★