Sort by

Lou (rhymes with wow!) has logged 56 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Simona

Simona

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
Read prior review Edit this entry  
26
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Inspector Wears Skirts

The Inspector Wears Skirts

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Starship Eros

Starship Eros

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
Transformations

Transformations

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deep Space

Deep Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Girlfriend from Hell

Girlfriend from Hell

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostly Vixen

Ghostly Vixen

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel

Angel

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of the Wilderness Family

The Adventures of the Wilderness Family

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stanley

Stanley

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spirit of the Raped

Spirit of the Raped

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder in Ecstasy

Murder in Ecstasy

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mom is Angry!

Mom is Angry!

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
'n Schot in de roos

'n Schot in de roos

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shanghai Blues

Shanghai Blues

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emanuelle in the Country

Emanuelle in the Country

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Executioners from Shaolin

Executioners from Shaolin

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Warrior

The Warrior

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
An American Hippie in Israel

An American Hippie in Israel

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Man on the Brink

Man on the Brink

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry