Sort by

Weather boy has logged 61 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Allelujah

Allelujah

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
How Do You Measure a Year?

How Do You Measure a Year?

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Night Ride

Night Ride

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Red Suitcase

The Red Suitcase

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ivalu

Ivalu

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Stranger at the Gate

Stranger at the Gate

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Haulout

Haulout

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
★½
Edit this entry  
12
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
11
65

65

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★
Edit this entry  
09
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Big Boys Don’t Cry

Big Boys Don’t Cry

2020
×
Edit this entry  
12
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★
Edit this entry  
06
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blue Christmas

Blue Christmas

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Laps

Laps

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tuesday

Tuesday

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Cathedral

The Cathedral

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
You People

You People

2023
×
★½
Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A House Made of Splinters

A House Made of Splinters

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Edit this entry