• The Call

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Resolution

    ★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★

  • Gozu

    ★★★★★

  • Resident Evil

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Pulse

    ★★★★½

  • Fireworks

    ★★★★½

  • Street Fighter

    ★★★★

  • Super Mario Bros.

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • House

    ★★★★★

  • Kwaidan

    ★★★★★