otiose has logged 28 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fake Tattoos

Fake Tattoos

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry