Sort by

othavio has logged 19 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry