• Maid

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Nona

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Vivo

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Pig

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Annette

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • 4x100: Running for a Dream

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★★★

  • Halston

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • The Vault

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★