• A World Without

    ★★½

  • Nussa

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Selesai

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • A Perfect Fit

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Nevertheless,

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★½

  • Sweet & Sour

    ★★★½

  • Racket Boys

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Adit Sopo Jarwo: The Movie

    ★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Law School

    ★★★½

  • Tokyo Revengers

    ★★★½

  • Tersanjung: The Movie

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Navillera

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Friendship is Like a Cocoon

    ★★½

  • Geez & Ann

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • Layla Majnun

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • World Agent

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • June & Kopi

    ★★★★

  • Affliction

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Yang Tak Tergantikan

    ★★★★

  • The Heartbreak Club

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Tarung Sarung

    ★★★

  • Asih 2

    ★★★

  • Generasi 90an: Melankolia

    ★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★★

  • Sweet Home

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • H.U.S.H.

    ★★★½

  • The Con-Heartist

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Sejuta Sayang Untuknya

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★★★½

  • Start-Up

    ★★★½

  • Ghost Painter

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • The School Nurse Files

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Swordsman

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Whipped

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Rentang Kisah

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Crazy Awesome Teachers

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½