Sort by

Cameron has logged 50 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contamination

Contamination

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
Read the review Edit this entry  
25
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case 3: The Progeny

Basket Case 3: The Progeny

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Curtains

Curtains

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Infestation

Infestation

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry