Sort by

Cameron has logged 288 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trailer Park Boys: The Movie

Trailer Park Boys: The Movie

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Possum

Possum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trailer Park Boys: Live at the North Pole

Trailer Park Boys: Live at the North Pole

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trailer Park Boys - Live in F**kin' Dublin

Trailer Park Boys - Live in F**kin' Dublin

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Screamers

Screamers

1995
×
★★½
Edit this entry  
06
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Edit this entry  
31
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry