• Collide

    ½

  • Prey

    ★★★

  • Paradise Highway

    ★½

  • The Man from Toronto

  • Don't Make Me Go

    ★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Mad God

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • The Novice

    ★★½

  • Mark, Mary + Some Other People

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

    ½

  • Mortal Kombat

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • El Planeta

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½