• The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★★

  • Noah

    ★★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★½

  • Branded

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★★★

  • John Dies at the End

    ★★★½

  • Manborg

    ★★★★★

  • Father's Day

    ★★★★★

  • A Cadaver Christmas

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Valhalla Rising

    ★★★★½

  • S. Darko

    ★★★½

  • The Wrestler

    ★★★★½

  • The Good, The Bad, The Weird

    ★★★★★

  • Planet Terror

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • The Fountain

    ★★★★★

  • Southland Tales

    ★★★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★★★½

  • Kingdom of Heaven

    ★★★★★

  • Gozu

    ★★★★★

  • Beyond Re-Animator

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Pi

    ★★★★★

  • The Butcher Boy

    ★★★★★

  • Lolita

    ★★★★½

  • In the Mouth of Madness

    ★★★½

  • Cemetery Man

    ★★★★

  • Naked Lunch

    ★★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★★★★

  • Night of the Living Dead

    ★★★★

  • Bride of Re-Animator

    ★★★½

  • Zatoichi

    ★★★★★

  • Bad Taste

    ★★★★

  • Barfly

    ★★★★★

  • Predator

    ★★★★★

  • From Beyond

    ★★★★★

  • Maximum Overdrive

    ★★★★

  • Aliens

    ★★★★★

  • The Hitcher

    ★★★★★

  • The Abomination

    ★★★★

  • Re-Animator

    ★★★★★

  • Repo Man

    ★★★★★

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★★★★★

  • Wolf Devil Woman

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Escape from New York

    ★★★★★

  • Shogun Assassin

    ★★★★★

  • The Brood

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • From Corleone to Brooklyn

    ★★★½

  • The Visitor

    ★★★★

  • Quintet

    ★★★★½

  • The Perfect Killer

    ★★★½

  • Fight for Your Life

    ★★★

  • Martin

    ★★★★★

  • Hitch Hike

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • The Cynic, the Rat & the Fist

    ★★★★★

  • Eaten Alive

    ★★★★★

  • Keoma

    ★★★½

  • Fear in the City

    ★★★★

  • Rome, Armed to the Teeth

    ★★★★★

  • Violent Naples

    ★★★★

  • The Tenant

    ★★★★★

  • Master of the Flying Guillotine

    ★★★★★

  • Young, Violent, Dangerous

    ★★★★★

  • Violent City

    ★★★★