Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lesson

The Lesson

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Big Fat Greek Wedding 3

My Big Fat Greek Wedding 3

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Red Shoes: Next Step

The Red Shoes: Next Step

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strays

Strays

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry