Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★½

  • Broker

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Life Is But a Dream

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Moonfall

    ½

  • Scream

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • The Falls

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

  • Lamb

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • The Great Yokai War –Guardians–

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Streetwise Revisited: Rat

    ★★½