Osama has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
Edit this entry  
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry