• Salesman

    ★★★★½

  • Manhattan Murder Mystery

    ★★★½

  • In Time

    ★★★

  • Following

    ★★★★

  • The Pirate

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Meet Me in St. Louis

    ★★★★½

  • Gaslight

    ★★★★½

  • Hulk

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Corman's World

    ★★★★

  • Independence Day

    ★★★

  • The Little Princess

    ★★★

  • The Patriot

    ★★★★