• Stan & Ollie

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Nun

    ½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Action Point

    ½

  • Tag

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Howard

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Chef Flynn

    ★★★

  • Early Man

    ★★★

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Wonder Wheel

    ★★

  • Geostorm

    ½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Life After Flash

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Wish Upon

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Fabulous Allan Carr

    ★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Hippopotamus

    ★★★