Ali has logged 31 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fall

The Fall

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Detention

Detention

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blind Date

Blind Date

2007
×
★½
Read the review Edit this entry