• Help

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Together

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Songbird

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • Capone

    ★★★

  • A Secret Love

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gunda

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Memory Also Die

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½