• Joker

    ★★★

  • Müslüm

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Arif V 216

  • Ayla: The Daughter of War

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Arrival

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

  • Lucy

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Nymphomaniac: Vol. II

  • Escape Plan

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Body

    ★★★★★

  • Limitless

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • For Love and Honour

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★½

  • The Machinist

    ★★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Pianist

    ★★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★