Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Behind the Haystacks

  • Bastards

    ★★★½

  • Iman

    ★★★★

  • A Night at the Theater

    ★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Smile

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

  • The Kings of the World

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • No Bears

    ★★★★

  • Love You More Than Peanut Butter

  • Hussies

  • Sun And Shadow

  • The Whale

    ★★★½

  • Empire of Light

  • Bones and All

    ★★★★½

  • AirHostess-737

  • Nope

    ★★★★★

  • The Beasts

    ★★★★

  • Dodo

  • Burning Days

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Plan 75

    ★★★½

  • Sons of Ramses

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Rodéo

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • A Piece of Sky

    ★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★★★½

  • Beautiful Beings

    ★★★★½

  • Something in the Dirt

    ★★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★★½

  • Mars One

    ★★★★½

  • Paris Is in Harlem

    ★★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Smyrna

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Memoria

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Peculiar Contrast, Perfect Light

    ★★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank