Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
Edit this entry  
15
Players

Players

2024
×
Edit this entry  
12
Falling for Figaro

Falling for Figaro

2020
×
Edit this entry  
10
Upgraded

Upgraded

2024
×
Edit this entry  
09
Argylle

Argylle

2024
×
Edit this entry  
01
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Good Grief

Good Grief

2023
×
Edit this entry  
25
The Family Plan

The Family Plan

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Allegiant

Allegiant

2016
×
Edit this entry  
21
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
What Happens Later

What Happens Later

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Beautiful Disaster

Beautiful Disaster

2023
×
Edit this entry  
06
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Effie Gray

Effie Gray

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
My Big Fat Greek Wedding 3

My Big Fat Greek Wedding 3

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Through My Window: Across the Sea

Through My Window: Across the Sea

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Choose Love

Choose Love

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Love Again

Love Again

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Edit this entry