Sort by

Gabby has logged 338 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
Read the review Edit this entry  
26
Jo Koy: Live from the Los Angeles Forum

Jo Koy: Live from the Los Angeles Forum

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Tom Papa: Live in New York City

Tom Papa: Live in New York City

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Deon Cole: Charleen's Boy

Deon Cole: Charleen's Boy

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Ari Shaffir: JEW

Ari Shaffir: JEW

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Zoolander

Zoolander

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Little Fish

Little Fish

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Tom Papa: What a Day!

Tom Papa: What a Day!

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Zoolander

Zoolander

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Passion

Passion

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Face/Off

Face/Off

1997
×
Read the review Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Afghan Star

Afghan Star

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
Read the review Edit this entry  
03
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lightning Over Braddock: A Rustbowl Fantasy

Lightning Over Braddock: A Rustbowl Fantasy

1988
×
Read the review Edit this entry  
01
Balloonfest

Balloonfest

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Top of the Heap

Top of the Heap

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In My Room

In My Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Liberian Boy

Liberian Boy

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
Read the review Edit this entry  
25
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
Read the review Edit this entry  
23
The Seafarers

The Seafarers

1953
×
Read the review Edit this entry  
23
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Lola

Lola

1961
×
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Doogal

Doogal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Under the Sea 2

Christmas Under the Sea 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Under the Sea

Christmas Under the Sea

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Aviator

The Aviator

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
Read the review Edit this entry  
17
Z = |Z/Z•Z-1 mod 2|-1: Lavender Town Syndrome

Z = |Z/Z•Z-1 mod 2|-1: Lavender Town Syndrome

2019
×
Read the review Edit this entry