Sort by
  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Stutz

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • The Murmuring

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • The Outside

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★

  • The Munsters

  • Werewolf by Night

  • Smile

    ★★★½

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

  • V/H/S/99

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Sr.

  • White Noise

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

  • Fire Island

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • The Stranger

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Thing from the Factory by the Field

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Deadstream

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • This Much I Know to Be True

    ★★★½

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½