Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★
Edit this entry  
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ronaldo

Ronaldo

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Prey

Prey

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
29
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Edit this entry