Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • France

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★★

  • Siberia

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Ema

    ★★

  • American Made

    ★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Rules Don't Apply

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • The BFG

    ★★★★★

  • Elle

    ★★★★

  • Aquarius

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • Loving

    ★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Café Society

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Tower

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Cameraperson

    ★★★★★

  • Little Men

    ★★★

  • Weiner

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Certain Women

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Love & Friendship

    ★★★★

  • Christine

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • The Revenant

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Chi-Raq

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Experimenter

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Evolution

    ★★★★★

  • Sunset Song

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • De Palma

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★