Sort by

Onno has logged 406 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dragons: Rescue Riders: Secrets of the Songwing

Dragons: Rescue Riders: Secrets of the Songwing

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Dragons: Rescue Riders: Hunt for the Golden Dragon

Dragons: Rescue Riders: Hunt for the Golden Dragon

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stargate

Stargate

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dragons: Rescue Riders: Huttsgalor Holiday

Dragons: Rescue Riders: Huttsgalor Holiday

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Beyond

Beyond

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
World Record

World Record

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Program

Program

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry