Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry