• Midnight Mass

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Me Sinto Bem com Você

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • The Stand In

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • What We Wanted

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • After We Collided

    ★★★

  • Ava

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • His House

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Little Italy

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Geostorm

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Friendly Beast

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Focus

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • Her

    ★★★

  • About Time

    ★★★★

  • Grown Ups 2

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • Jackass 3D

    ★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Grown Ups

    ★★★★★

  • Valentine's Day

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★½