Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Survivalist

The Survivalist

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Contra

Contra

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Corrective Measures

Corrective Measures

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Frau Müller muss weg!

Frau Müller muss weg!

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Eingeschlossene Gesellschaft

Eingeschlossene Gesellschaft

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hanau: Germany in Winter

Hanau: Germany in Winter

2022
×
½
Edit this entry  
25
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Agent Game

Agent Game

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★½
Edit this entry  
11
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Edit this entry