Sort by
  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ½

  • Blue Jay

    ★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Money Monster

    ★★

  • Lemonade

    ★★★★★

  • The Whole Truth

    ½

  • Sausage Party

    ★½

  • Don't Think Twice

  • Genius

    ★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

  • The Fundamentals of Caring

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • By the Sea

    ★★½

  • Secret in Their Eyes

    ★★½

  • Crimson Peak

    ★★

  • The Family Fang

    ★★

  • The Dressmaker

    ★★★½

  • Truth

    ★★★

  • A Bigger Splash

    ★½

  • Room

    ★★★

  • Macbeth

    ★★★½

  • 10,000 Saints

  • Unexpected

    ★★★½

  • Strangerland

    ★★½

  • The Assassin

    ★★★

  • Mustang

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Tumbledown

    ★★★

  • Krisha

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Eisenstein in Guanajuato

    ★★½

  • Knight of Cups

    ★½

  • Queen of the Desert

    ½

  • Brooklyn

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★½

  • Dope

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • A Novel Romance

  • Bonifacio: Ang Unang Pangulo

    ★★★

  • Let's Kill Ward's Wife

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★½

  • Set Fire to the Stars

    ★½

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • The Last Five Years

  • Beti and Amare

    ½

  • Cherry Tobacco

    ½

  • The Judge

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★★

  • Still Alice

    ★★★½

  • Margarita with a Straw

    ★★½

  • The Equalizer

    ★½

  • Beyond the Lights

    ★★½

  • Tusk

    ★★★★

  • Welcome to Me

    ★★★½

  • Elephant Song

    ★★★

  • Before I Go to Sleep

    ½

  • Goodnight Mommy

    ★★★½