omer has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
New Order

New Order

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Chorus

The Chorus

2004
×
Edit this entry  
08
Quiz

Quiz

2020
×
Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
07
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Read prior review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Audition

Audition

1999
×
★★
Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
Edit this entry  
17
Detachment

Detachment

2011
×
Edit this entry  
13
Me Before You

Me Before You

2016
×
Edit this entry  
09
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry