Sort by
  • Encanto

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Tenet

  • Host

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • His House

  • Relic

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

  • Saint Maud

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Miner's Mountain

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • Midsommar

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Us

  • Captain Marvel

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

  • Halloween

  • Followed

    ★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★½

  • May the Devil Take You

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Tag

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

  • Wild Wild Country

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Ghost Stories

    ★★★★½

  • I Kill Giants

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★★½

  • The Lodgers

    ★★★½

  • It

  • mother!

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • The Mimic

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

  • It Comes at Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

  • The Bye Bye Man

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Doctor Strange

  • Split

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

    ★★★★