Sort by
  • Nope

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Clouds

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Skin

    ½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Skin

    ½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★