Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frailty

Frailty

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Primer

Primer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Circle

Circle

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry