Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Making The Witcher

Making The Witcher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Making The Witcher: Season 2

Making The Witcher: Season 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
ARCANE

ARCANE

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
Edit this entry  
16
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★½
Edit this entry  
16
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Edit this entry  
16
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Followed

Followed

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Gray's Anatomy

Gray's Anatomy

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
13
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Superlopez

Superlopez

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Major Grom: Plague Doctor

Major Grom: Plague Doctor

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Jumper

Jumper

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
My Son

My Son

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
My Son

My Son

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
Edit this entry