• Senior Year

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Soul of a Man

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Louise

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Songs About Love

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Leave No Traces

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

  • Old

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • On My Mind

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bestia

    ★★★★½

  • Ascension

    ★★★★½

  • The Queen of Basketball

    ★★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Audible

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★