Sort by

guilherme has logged 13 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Cannibalistic Councillor

The Cannibalistic Councillor

2009
×
Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Tramps

Tramps

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry