guilherme has logged 21 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Stutterer

Stutterer

2015
×
Edit this entry  
23
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Beauty: Colombia

The Great Beauty: Colombia

×
Read the review Edit this entry  
16
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
16
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

1899
×
Edit this entry  
15
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Modern Times

Modern Times

1936
×
Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Read the review Edit this entry