Sort by

jpark has logged 28 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
22
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Edit this entry  
20
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
20
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Edit this entry  
19
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Village

The Village

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry