Sort by

jpark has logged 252 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cooties

Cooties

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry