Sort by

jpark has logged 329 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bushwick

Bushwick

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Goon

Goon

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry