Jared has logged 49 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iris

Iris

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Queen: A Night in Bohemia

Queen: A Night in Bohemia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Korengal

Korengal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tony Hinchcliffe: One Shot

Tony Hinchcliffe: One Shot

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry