Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Paddington

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Monte Carlo

    ½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • 17 Again

    ★½

  • Twilight

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Chicken Run

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★½

  • Boyz n the Hood

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★