Sort by

Olivia has logged 889 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Butcher: A Short Film

Butcher: A Short Film

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog Cop 7: The Final Chapter

Dog Cop 7: The Final Chapter

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry