Sort by

olivia has logged 88 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Belle's Magical World

Belle's Magical World

1998
×
Edit this entry  
28
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Family Squares

Family Squares

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hop

Hop

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slow Learners

Slow Learners

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Months

Three Months

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Candy.zip

Candy.zip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fireheart

Fireheart

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baghead

Baghead

2008
×
★★
Edit this entry  
20
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amusement

Amusement

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sister

Sister

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hannah Takes the Stairs

Hannah Takes the Stairs

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Garfield

Garfield

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gold

Gold

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Minions: Home Makeover

Minions: Home Makeover

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Minions: Training Wheels

Minions: Training Wheels

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Flock of Dudes

Flock of Dudes

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Julia Louis-Dreyfus: The Kennedy Center Mark Twain Prize

Julia Louis-Dreyfus: The Kennedy Center Mark Twain Prize

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Boss

The Boss

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Extracurricular Activities

Extracurricular Activities

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Audible

Audible

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry