Sort by

Asun has logged 117 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Julia Is

Julia Is

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
NADIA

NADIA

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nymphet

Nymphet

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In a Nutshell

In a Nutshell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
En La Boca

En La Boca

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Hand

The Invisible Hand

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Off Course

Off Course

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Primer

Primer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry