Olivia has logged 15 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry