Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream VI

Scream VI

2023
×
Edit this entry  
21
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Living

Living

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Grizzly

Project Grizzly

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Accountant

The Accountant

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Australia

Australia

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry